neden-web-sitesi-yaptirmalisiniz_image

Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız?

Dijital dünyanın kullanıcılara pek çok kolaylık sağladığı günümüzde hemen her bilgiye, her ürüne web siteleri aracılığıyla kolayca ulaşabilmemiz mümkün olabilmekte. Siz de bir hedef belirleyerek hedefinize yönelik bir web sitesi oluşturabilir, dijital pazarlama imkânlarını web siteniz aracılığıyla değerlendirebilir, site ziyaretçilerinize özel metin içerikleri, görseller ya da animasyonlarla bilgilendirme yapabilir, firmanızın sanal ortamda tanınır hale gelmesini sağlayıp daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Sektörünüzün hedef kitlesine ulaşmanın en kolay ve güvenilir yollarından bir tanesi elbette ki bir web sitesi sahibi olmaktır. Aynı zamanda firmanızın reklamını daha etkili bir şekilde yapmak, kurumsal işletmenizin tanınırlığını ve gelir olanaklarını artırmak, dünyanın her noktasından kolaylıkla ulaşılabilir hale gelmek için bir web sitesi satın alabilirsiniz.

Elbette, hedef ziyaretçi kitlesine hitap eden, sitenin kurulum amacını yansıtan bir web sitesi kurulumu dijital ortamdaki kalıcılığınızı ve başarınızı artıracak en önemli noktalar olmakta. Kurumsal kimliğinize uygun bir web sitesi sahibi olmak için ise SEO hizmeti alabilirsiniz. Peki, arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, anlık raporlama ve responsive web tasarım gibi yenilikçi yaklaşımlarla sitenize neler kazandırabilir?

SEO Nedir ve Ne İşe Yarar?

Arama motorları, kullanıcıların hedef bilgi içeriğine ulaşmak amacıyla aratmış olduğu anahtar kelimeleri barındıran siteleri, sitenin içerik kalitesi, yazılım özelliklerinin yalınlığı, ziyaretçiye sağlayacağı maksimum fayda gibi konular açısından değerlendirerek, yani sitenin kalitesine göre sitenin alt ya da üst sıralarda listelenmesini sağlamaktadır.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO, sitenizin her açıdan kalitesini artırmak için alacağınız hizmetler bütünü oluşturan bir site geliştirme süreci olarak değerlendirilebilir. Site ara yüzünün tasarımı kullanışlı olup olmadığını belirleyen en önemli faktörlerdendir.

Sitenin görsel elementlerinin kalitesi, görsel elementlerin site konusu ile bağdaşma düzeyi ve elbette site ziyaretçisinin ilgisini çekebilecek bilgilendirme içeriklerinin hazırlanması SEO hizmetinin ana konuları arasında yer almaktadır. Bir diğer değişle, SEO sitenizin web ortamındaki başarısı üzerinde belirleyici olan, kazancınızı en hızlı şekilde maksimum seviyelere çıkarmanıza olanak sağlayabilecek olmazsa olmazlardandır.

Responsive Web Tasarım

Oldukça ucuz bir şekilde web üzerinden bir alan adı satın alarak kurduğunuz siteyi SEO ile üzerine inşa ederek satışa çıkarabilmeniz de elbette mümkün olabilmekte. Geliştirilmiş, ziyaretçi trafiği yüksek, kazanç sunmaya hazır bir siteyi oldukça yüksek fiyatlardan satarak yani site geliştirerek paza kazanmanız mümkün.

Bu açıdan SEO’nun sağladığı en önemli desteklerden bir tanesi elbette web sitesi tasarımı. Responsive web tasarım olarak bilinen uyumlu web sitesi tasarımı, kurulan sitenin bilgisayar, tablet ve mobil cihazlarda ekrana uyumlu şekilde görüntülenmesini sağlamakta. Yani responsive web tasarım ile site ziyaretçisinin mobil cihaz ile sitenize giriş yaptığında içerikleri zoomlamasına, ulaşmak istediği linkleri uzun süre aramasına gerek kalmamakta.

Uyumlu web tasarım, mobil cihaz kullanıcılarına özel olarak, sitede ana planda olmayan ikincil elementleri ayıklayarak sitenizin en yalın halini sunmakta.

Seo Raporu İle Sitenizin Hangi Seviyede Olduğunu Görün

Siz tatildeyken, uyurken veya dinlenirken, sevdiklerinizle vakit geçirirken veya dünyayı dolaşırken web siteniz size arka planda gelir sağlamaya devam edebilir. Bir şeyleri doğru ayarladıysanız, her zaman, her zaman size büyük miktarda pasif gelir sağlayabilecek para üreten bir web siteniz olabilir.

Web siteniz aracılığıyla, kendi oluşturduğunuz bir indirilebilir sanal ürünü pazarlayabilme imkânınız bulunmakta. SEO kapsamında yer alan raporlama ise sitenizin güncelliği, içerik kalitesi, görselliği, tasarımı ve yazılım özellikleri bakımından hangi seviyede olduğunu en şeffaf şekliyle ortaya koyarak size sitenizi geliştirerek ileri seviyelere taşımak adına ipuçları sunmakta.